Категорії
Цікаве

Як відключитися від системи централізованого опалення?

Закон і правила

Джерело.

Хочете відключити свою квартиру від централізованого опалення, не порушуючи при цьому закон? Тоді не пропустіть корисну інформацію.


Просто відключитися не вийде

Відключення окремо взятої квартири в багатоквартирному будинку від централізованого опалення є порушенням норм українського законодавства. Про це заявив голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу в Київській міській раді Володимир БОНДАРЕНКО«Через збільшення тарифів на опалення багато киян почали самовільно вирізати батареї в своїх квартирах. Однак їм і надалі приходять платіжки про несплату послуг з опалення та ростуть борги. Кияни обурені і звертаються до депутатів Київради з проханням допомогти позбавитися від «нав’язливих» послуг ПАТ «Київенерго». Однак, в Україні і Києві самовільний демонтаж батарей заборонений на законодавчому та міському рівні. Більш того, подібні дії є порушенням прав сусідів».

Що робити?

Варіант ПЕРШИЙ. Відключення окремої квартири. Ви маєте право встановити систему індивідуального опалення, якщо більше половини власників квартир у вашому будинку вже зробили це раніше.

Відповідно до нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги», та наказу Міністерства ЖКГ дозволено встановити систему індивідуального опалення в квартирі власникам квартир в тих будинках, в яких на вже не менше половини квартир були відключені від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Тобто закон – як виняток – дозволив вирішити складну ситуацію, в якій «застрягло» чимало багатоквартирних будинків, коли більше половини квартир в свій час (коли це було дозволено) від’єдналися від централізованого опалення, а решта – не мають формального права зробити те ж саме.

Варіант ДРУГИЙ. Відключення всього будинку. Якщо у вашому будинку не набереться необхідної кількості «автономників», то можна скористатися тим же наказом Міністерства ЖКГ, який дозволяє відключати від центрального опалення і гарячої води весь будинок.

Для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг центрального опалення (ЦО) орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж.

Власники будинку повинні звернутися з письмовою заявою до цієї комісії, вказуючи причини відключення, а також надавши копію протоколу зборів співвласників будинку. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з влаштування індивідуального або автономного опалення повинно бути підтримане всіма власниками (або уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Робота комісії 
Комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності з нею.

Комісія в місячний термін приймає рішення про відключення від мереж централізованого опалення, облаштуванні індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. При цьому обов’язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання даного населеного пункту або окремого мікрорайону.

У разі позитивного рішення комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від існуючих мереж.

Причини для відмови
Відмовити у відключенні від центрального опалення комісія може на таких підставах:

– якщо один з власників квартир не згоден на відключення від центрального опалення;

– в разі, якщо відключення є технічно неможливим.